English Èesky

CHOVATELSKÁ STANICE
PAPILLONŮ A BORDER KOLIÍ

Novinky

Vítám vás na webu chovatelské stanice a obedience výcvikové školy Drakonit.

Jmenuju se Lucie Gabrielová a žiju se borderkama Joyem, Merlinem a Dreamem. Ve spolumajitelství mám borderáka Draka a papillonku Pixie. Se svými psy se věnuji obedience, pasení, ale i dalším psím sportům. Hlavně jsou to ale moji parťáci a kamarádi, kteří se mnou bydlí v bytě a jezdí na všemožné psí akce.

Jsem obedience mezinárodní rozhodčí, steward, trenér i závodník.
Závodila jsem na Mistrovství světa obedience s Merlinem (2010) i Joyem (2013, 2015). Vedu pravidelné tréninky obedience v Brně. Učím na obedience seminářích i táborech v ČR i v zahraničí. Sama se pravidelně vzdělávám na seminářích se špičkovými trenéry a závodníky.
Coby rozhodčí jsem posuzovala Mistrovství světa všech plemen 2017, Mistrovství světa howavartů 2016, Mistrovství světa belgických ovčáků (FMBB) 2018, dále pak Mistrovství ČR, Estonska a Německa.
border collie a papillon Drakonit border collie a papillon Drakonit
Border kolie
K borderkám jsem se dostala náhodou už v roce 2005 a okamžitě jsem si je zamilovala pro jejich povahu. Líbí se mi jejich schopnost pracovat, učit se i odpočívat. Lítat hodiny venku i spokojeně spát celý den doma na gauči. Jejich krásný vztah k lidem, dětem i ostatním psům.

Papillon
Papilloni jsou takové malé borderky. Akční, sebevědomí, neuvěřitelně chytří, společenští. Kdo je pozná, toho okouzlí.

Štěňata
Odchovala jsem 3 vrhy papillonů o celkovém součtu 6 štěňat. Papilloni jsou hlavně mými kamarády a společníky. Dvakrát jsem kryla v zahranicí, jednou importovaným psem. V chovu mi jde hlavně o zdraví, temperament, kvalitní chovem ověřený rodokmen, přínos pro český chov.
Štěňátkům se věnuji velmi intenzivně. Vyrůstají doma v bytě. Mají k dispozici spoustu hraček. Beru je ven do lesa, na louky, do města, na návštěvy ke kamarádům. Jsou vymazlená od dospěláků i dětí. U všech štěňat provádím od narození rannou neurologickou stimulaci, která posiluje jejich odolnost vůči stresu a zlepšuje jejich mozkovou kapacitu.
Štěňata znají svá jména, mají základy klikr tréninku, umí se přetahovat s hračkami, jsou zvyklá na balanční povrchy. Odmala jsou zvyklá i na velké psy. Zkrátka a dobře dělám maximum proto, aby z nich vyrostli báječní sebevědomí psi, kteří budou svým novým majitelům dělat jen radost.

Krycí psi
Moji psi plemene border kolie jsou uchovněni a nabízeni ke krytí na zdravé feny. U každého psa najdete i podstránku o jeho potomcích. Všichni psi jsou zdraví, vyšetřeni klinicky i na genetické choroby.

Fotografování psù a tvorba webů pro chovatele - Eva Černohubová

návštěv