English Èesky

CHOVATELSKÁ STANICE
PAPILLONŮ A BORDER KOLIÍ

Novinky

Vítám vás u nás na webu chovatelské stanice a obedience týmu Drakonit.
Jmenuji se Lucie Gabrielová a žiju se borderkama Joyem a Merlinem a papillonkou Sunny. Ve spolumajitelství a u milujících majitelů mám borderáka Draka a papillona Aslana.
Se svými psy se věnuji obedience, ale i dalším psím sportům. Hlavně jsou to ale moji parťáci a kamarádi, kteří se mnou bydlí v bytě a jezdí na všemožné psí akce.
Jsem obedience rozhodčí, steward, trenér i závodník. Závodila jsem na Mistrovství světa obedience s Merlinem (2010) i Joyem (2013). Vedu pravidelné tréninky obedience v Brně, jezdím učit na obedience semináře i tábory. Sama se účastním seminářù se špičkovými trenéry a závodníky.

border collie a papillon Drakonit border collie a papillon Drakonit
Border kolie
K borderkám jsem se dostala náhodou už v roce 2005 a okamžitě jsem si je zamilovala pro jejich povahu. Miluju jejich schopnost pracovat i odpočívat. Lítat hodiny venku i spokojeně spát celý den doma na gauči. Jejich krásný vztah k lidem, dětem i ostatním psům. Víc o jednotlivých psech a jejich výsledcích se dozvíte na jejich stránkách.

Papillon
Papilloni jsou takové malé borderky. Akční, sebevědomí, neuvěřitelně chytří, společenští. Kdo je pozná, toho okouzlí a pokud jejich kouzlu propadnete, je to láska na celý život. Papillonky vystavuju, chovám a taky s nimi sportuju. Víc informací o mojí papillonce Sunny či mých odchovech najdete na jejich stránkách.

border collie a papillon Drakonit border collie a papillon Drakonit
Štěňata
Věnuji se chovu papillonů. Nejedná se o žádnou intenzivní činnost. Papilloni jsou hlavně mými kamarády a společníky, ale čas od času máme i nějaká štěňátka. Jedná se většinou o zahraniční krytí. Krycí psy výbírám dlouho a pečlivě. Jde mi hlavně o zdraví, temperament, kvalitní chovem ověřený rodokmen, přínos pro český chov.
Štěňátkům se věnuji velmi intenzivně. Vyrůstají doma v bytě. Mají k dispozici spoustu hraček. Beru je ven do lesa, na louky, do města, na návštěvy ke kamarádům. Jsou vymazlená od dospěláků i dětí. U všech štěňat provádím od narození rannou neurologickou stimulaci, která posiluje jejich odolnost vůči stresu a zlepšuje jejich mozkovou kapacitu.
Štěňata znají svá jména, mají základy klikr tréninku, umí se přetahovat s hračkami, jsou zvyklá na balanční povrchy. Odmala jsou zvyklá i na velké psy. Zkrátka a dobře dělám maximum proto, aby z nich vyrostli báječní sebevědomí psi, kteří budou svým novým majitelům dělat jen radost.

Krycí psi
Moji psi plemene border kolie jsou uchovněni a nabízeni ke krytí na zdravé feny. U každého psa najdete i podstránku o jeho potomcích. Všichni psi jsou zdraví, vyšetřeni klinicky i na genetické choroby.

Fotografování psù a tvorba webů pro chovatele - Eva Černohubová

návštěv